Hakkında – About Prof. Yelda Özsunar

About Prof. Yelda Özsunar

 

Yelda Özsunar is Professor of Radiology at Adnan Menderes University School of Medicine since 2008. She graduated from Gazi University School of Medicine, Ankara, in 1992. She completed her radiology residency  at same university in 1998. Besides, During her radiology education, she worked at the University of Copenhagen, Herlev Hospital,  Denmark, ultrasound Department for 6 months, After her graduation of Radiology, she worked at  Yale University,  Radiology Department, Functional MR Imaging unit, New Haven,USA and between 1999-2001 she worked as neuroradiology research fellow in Harvard Medical School, Massachusetts General Hospital,  Radiology Department, . She took Certification of European Board of Neuroradioloy in 2009. She has 64 international and 17 nationally published articles or book chapters.  She also has national and international published book chapters in neuroradiology fields.  She presented 14 international and 16 national invited lectures. The number of international citations exceeded 1000 according to SCI and over 1500 according to google academics. Dr. Özsunar speaks fluent English and understand arabic language.

 

Hakkında

1969 yılında, Mardin Midyat’da doğan, Prof. Dr. Yelda Özsunar Dayanır, 1992 yılında mezun olduğu Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra aynı Üniversite’de Radyoloji ihtisasını tamamladı. Radyoloji eğitimi sırasında, Kopenhag Üniversitesi ve İhtisas sonrası Yale Üniversitesi, 1999-2001 yılları arasında ve 2007 de Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, 2017’ de Oxford Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliğinde Nöroradyoloji (Beyin Görüntüleme) alanında,  akademik ve bilimsel çalışmalar yaptı. Halen çalıştığı Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, 2003 yılında Doçent, 2008 yılında Profesör olduğu akademik çalışmalarına devam etmekte iken, çeşitli gazetelerde popüler bilim ve üniversiteler ile ilgili köşe yazıları yazdı. Avrupa Nöroradyoloji Board Sertifikalı Prof. Özsunar Dayanır, halen Türk Radyoloji ve Nöroradyoloji, Manyetik Rezonans Derneği, Avrupa Nöroradyoloji aktif üyeliği yanı sıra yayın komitesinde de çalışmaktadır. Buna ek olarak Avrupa Manyetik Rezonans ve Biyoloji Derneğinin 2017 Kongre Bilimsel Düzenleme Komitesinde görev almıştır. Dr. Özsunar’ın çoğulukla beyin görüntüleme alanında olmak üzere 64 adet uluslar arası bilimsel makalesi, 20’nin üzerinde ulusal yayını, yayınlanmış bir çok bilimsel kitap bölümü, kitap çevirisi, 1000 in üzerinde SCI ve 1500 üzerinde Google Akademik’de kayıtlı atıfı bulunmaktadır.  İyi derecede İngilizce bilen Dr. Özsunar birçok ulusal ve uluslar arası toplantıda davetli olarak konuşmalar yapmıştır.

Yazarın tam metin olarak yayınlanmış SCI ye kayıtlı 64 adet uluslar arası makalesi, 16 adet Türk Tıp Dizinine giren ulusal  makalesi;  bildiri kitapçıklarında basılmış 21 adet uluslar arası, 42 adet ulusal bildirisi, 2 adet kitap ve bölüm çevirisi, 2 adet İngilizce  kitap bölümü, toplantı kitaplarında basılmış çok sayıda ulusal ve uluslar arası konuşma metni mevcuttur.